مشارکت درواحدهای تولیدی

مشارکت مهندسان بیکار در واحدهای تولیدی اردبیل

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل گفت: باید از ظرفیت مهندسان بیکار در فعال کردن واحدهای مختلف کشاورزی بخش زراعت، دام، شیلات و گلخانه‌ها استفاده شود.

خبرگزاری فارس: مشارکت مهندسان بیکار در واحدهای تولیدی اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، معرفت آذری  در نشست با مسئولان سازمان جهاد کشاورزی در اردبیل اظهار کرد: تنها در تیر ماه سال‌جاری تعداد 20 مجوز برای واحدهای دامپروری، شیلات و گلخانه صادر شده است.

وی افزود: ‌با هدف توسعه دامپروری صنعتی، شیلاتی و گلخانه و ایجاد اشتغال سرمایه‌گذاری و افزایش تولید در بخش دام و طیور آبزیان و قارچ خوراکی نسبت به صدور 20 فقره مجوز موافقیت اصولی اقدام کردیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل یادآور شد: با صدور این موافقت اصولی پروانه تاسیس و پروانه بهره‌برداری در تیر ماه اقدام عملی برای راه‌اندازی این واحدها انجام شده و امیدواریم نتایج مثبتی را نیز به همراه داشته باشد.

آذری بیان کرد: از این تعداد پنج واحد پروانه بهره‌برداری شامل یک واحد مرغداری گوشتی به ظرفیت 10 هزار قطعه در هر دوره پرورش است.

این مسئول گفت: برای یک واحد پرورش مرغ مادر گوشتی به ظرفیت 30 هزار قطعه و یک واحد پرواربندی گوساله به ظرفیت 300 راس در هر دوره پرواربندی مجوز داده شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل ادامه داد: یک واحد پرواربندی گوساله نیز به ظرفیت 200 راس در هر دوره پرواربندی و یک واحد قارچ دکمه‌ای خوراکی به ظرفیت 50 تن در سال مجوز صادر شده است.

آذری میزان سرمایه‌گذاری در این پنج واحد را بیش از 71 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: ظرفیت اشتغالزایی این واحدها 33 نفر است.

وی با حمایت از راه‌اندازی و توسعه واحدهای جدید تولیدی در بخش کشاورزی بیان کرد: قطعا این امر زمینه‌ای را فراهم خواهد کرد تا مهندسان بیکار وارد بازار کار شده و زمینه توانمندی اقتصادی در این حوزه فراهم بیاید.

/ 0 نظر / 21 بازدید