کاهش قیمت

 
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: کاهش قیمت تمام شده محصولات دامی با تولید نهاده ها توسط دامداران

وزیر جهاد کشاورزی گفت: دامداران خود باید تولید کننده علوفه مورد نیاز دام باشند تا قیمت تمام شده محصولات آنان کاهش یافته و برای تأمین نهاده های دامی با مشکل مواجه نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، محمود حجتی در حاشیه بازدید از دامداری های شهرستان ورامین گفت: یکی از اعتقادات وزارت جهاد کشاورزی این است که باید کسی پروانه دامداری داشته باشد که حداقل بتواند علوفه سیلویی و یونجه خود را تولید کند.

وی افزود: علوفه متراکم مورد نیاز دامداران می تواند با واردات تأمین شود که از ثبات قیمت بیشتری نیز برخوردار می باشد به طوری که در دو سال گذشته قیمت ذرت و کنجانه با کاهش نیز مواجه شده است.

وی اظهار داشت: هم اکنون با رفع بسیاری از محدودیت ها قیمت نهاده های دامی مانند ذرت نسبت به گذشته از کاهش چشمگیری برخوردار بوده است.

وی در خصوص نرخ خرید تضمینی شیر از دامداران گفت: دولت سال گذشته قیمت 1440 تومان را بابت هر لیتر شیر در نظر گرفته بود و اعتقاد و اصرار داریم که این قیمت عملی شود.

وی افزود: بعضی از نارسایی ها در سیستم اداری باعث شده تا این امر تاکنون محقق نشود که یقینا با همکاری سایر ادارات و تأکیدات دولت، این امر اجرایی و عملی خواهد شد.

وی با تاکید بر توسعه کشاورزی نوین گفت: هم اکنون کمتر از 9 هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت محصولات گلخانه ای اعم از صیفی جات و گل و گیاه رفته که این امر باید توسعه یابد.

حجتی افزود: بازار مناسب ، اشتغال زایی و کاهش چشمگیر مصرف آب در گلخانه ها از جمله عواملی است که باعث شده تا توجه دولت به این سمت معطوف گشته و طبق برنامه ششم توسعه گلخانه ها باید در دستور کار قرار گیرد.

وی تصریح کرد: یکی از طرح های محوری شورای اقتصاد توسعه گلخانه ها در کشور است که امید است با برنامه ریزی های صورت گرفته این امر محقق شود.

/ 0 نظر / 15 بازدید