مشکلات اقتصادی با تحریم

۴۰درصد مشکلات اقتصادی تحت تأثیر تحریمها

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، آقای باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین افزود: بحثهای کارشناسی باید درباره مسئله هسته ای ادامه یابد اما نباید از این مسئله به عنوان توپی برای گل زدن به دروازه رقیب استفاده شود چرا که در این صورت می تواند به یک مناقشه داخلی منجر شود. 


باهنر گفت: هر چیزی که در این مذاکرات بدست آوردیم نقش محوری و اصلی آن بر عهده مقام معظم رهبری بود و اگر ایشان خطوط قرمز را ترسیم نمی کردند معلوم نبود چه می شد. 


وی با بیان اینکه احتمالاً کنگره آمریکا این جمع بندی را در مرحله اول تصویب نکند خاطر نشان کرد: اگر اوباما رأی کنگره را وتو کند کنگره نیز با دو سوم آرا می تواند وتوی رئیس جمهور را نیز وتو کند و البته بعید به نظر می رسد که دو سوم آرا کسب شود. 


نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل کمیسیون ویژه مجلس برای بررسی برجام گفت: اعضای این کمیسیون به زودی مشخص خواهد شد اما دولت درباره پروتکل الحاقی می تواند به صورت داوطلبانه و موقت آنرا اجرا کند اما اگر مجلس آنرا به تصویب برساند هزینه اش بالا می رود در حالیکه اگر دولت آنرا بپذیرد در صورت لزوم با هزینه کمتر می تواند مثلاً دو ماه دیگر از آن خارج شود. 


وی با اشاره به ارقام بلوکه شده ایران تحت تأثیر تحریمها گفت: این ارقام هر اندازه باشد در کشور اثر تعیین کننده ندارد و دلاری که بتوانیم از آن استفاده کنیم بیش از سی میلیارد دلار نخواهد بود و این رقم نیز نباید در زمینه واردات مورد استفاده قرار گیرد.

/ 0 نظر / 22 بازدید