چهارمین دوره انتخابات شورای استان‌ها ی سازمان نظام مهندسی کشاورزی

چهارمین دوره انتخابات شورای استان‌ها ی سازمان نظام مهندسی کشاورزی برگزار می‌شود

 

چهارمین دوره انتخابات شورای استان‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، روز جمعه پنجم اردیبهشت ماه امسال به طور هم‌زمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی وزارت جهادکشاورزی، مهندس محسن موحدیان عطار رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در گفت‌وگوی با خبرنگار ما، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: آن دسته از اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی که اعتبار کارت عضویت‌شان را تا پایان سال 92 تمدید کرده‌اند، می‌توانند در این دوره از انتخابات شورای استان‌ها شرکت و به کاندیدای مورد نظر خودرأی  دهند.

وی ساعات حضور در مجمع عمومی و برگزاری انتخابات شورای استان‌ها را از ساعت 8 صبح تا 16 بعدازظهر اعلام کرد و گفت: در هر یک از استان‌ها، در صورت حضور نصف به علاوه یک اعضا تا ساعت 11 صبح، مجمع عمومی رسمیت‌یافته و رأی‌گیری آغاز می‌شود.

مهندس موحدیان عطار با بیان این که در این دوره از انتخابات حدود 1505 نفر برای رقابت و ورود به شورای استان‌های سراسر کشور داوطلب شده‌اند، ابراز داشت: اعضای شورای هر یک از استان‌ها متشکل از 11 نفرند که 7 نفر آنها از میان داوطلبان با رای اعضای سازمان به عنوان عضو اصلی و دو نفر به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب و 4 نفر دیگر از سوی دستگاه‌های اجرایی استان‌ها منصوب می‌شوند.

وی افزود: در کل 217 نفر با رأی اعضاء استان‌ها به شورای استانی سراسر کشور راه پیدا می‌کنند.

رییس این سازمان صنفی وتخصصی کشاورزی اذعان داشت: طبق آخرین سرشماری، بیش از 210 هزار نفر در مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های مهندس کشاورزی، منابع طبیعی و محیط‌زیست، عضو این سازمان هستند که تنها 50درصد آنها دارای کارت عضویت معتبر هستند و اعتبار کارت‌شان تا پایان سال 92 تمدید شده است.

وی افزود: پس از انتخاب و تشکیل شورای استان‌ها، دو نفر نماینده از هر یک از شورای استان‌ها برای تشکیل شورای مرکزی نیز معرفی و 10 نفر از میان اعضای معرفی شده که واجد شرایط هستند انتخاب و 5 نفر هم از سوی دستگاه‌های اجرایی منصوب می‌شوند.

مهندس موحدیان عطار اضافه کرد: از میان اعضای اصلی شورای مرکزی، 3 نفر که بالاترین رأی را کسب کرده‌اند به وزیرجهادکشاورزی معرفی و یکی از این 3 نفر با انتخاب وزیر به عنوان رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی منابع طبیعی منصوب می‌شود.

وی در مورد سلامت برگزاری انتخابات شورای استان‌ها، گفت: کمیته اجرایی انتخابات استان‌ها و کمیته نظارت بر انتخابات استان‌ها، روند سلامت انتخابات را کنترل می‌کنند ضمن آن که سازمان مرکزی، ناظر خود را به مجمع عمومی استان‌های کشور اعزام خواهد کرد و چنانچه گزارشی از تخلف ارایه شود، مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

مهندس موحدیان عطار درباره مشارکت اعضا در این دوره از انتخابات اظهار داشت: امسال تعداد کاندیداها 8 درصد بیشتر از دوره سوم است و از نظر کیفی نیز تعداد داوطلبان با درجه فوق‌لیسانس و دکتری، بیشتر از دوره قبل می‌باشد که نشان‌دهنده توجه و اقبال اعضا نسبت به امر انتخابات است.

نقل ازوزارت جهادکشاورزی

/ 1 نظر / 3 بازدید
هتل شبستان رشت

سلام مطالبتون زیبا و دلنشین بود عالی بود حتما به ما سر بزنید اگه دوست داشتید نظر هم بزارید - منتظرما - موفق باشید [گل]