قیمت 1440 تومان شیرخام

 

شیر خام باید با نرخ مصوب 1440 تومان از دامداران خریداری شود

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی بر خرید تضمینی شیرخام با نرخ مصوب 1440 تومان توسط صنایع تاکید کرد و گفت: این نرخ مربوط به مصوبه سال گذشته بوده و تاکنون هیچ افزایش نرخ جدیدی در قیمت شیرخام نداشته ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،حسن رکنی در خصوص موافقت دولت برای افزایش نرخ 10 درصدی شیر، ماست و پنیر، افزود: با وجودی که وزارت جهاد کشاورزی درباره قیمت محصولات نهایی تصمیم گیری نمی کند، اما تاکنون نیز مصوبه ای در خصوص افزایش 10 درصدی نرخ فرآورده های لبنی ابلاغ نشده است.

وی گفت: آنچه مسلم است شیر خام باید طبق مصوبه سال گذشته دولت با نرخ 1440 تومان خریداری شود و این موضوع ربطی به افزایش یا عدم افزایش نرخ فراورده های لبنی ندارد.

وی با اشاره به آنکه دامداران برای تولید شیر خام کماکان متضرر هستند، تصریح کرد: با توجه به هزینه های تمام شده در سالجاری برای تولید شیرخام نرخ جدید لحاظ نشده و نرخ 1440 تومانی مربوط به مصوبه سال گذشته بوده اما متاسفانه علیرغم تاکید و حضور بازرسین سازمان حمایت از تولیدکنندگان در کارخانجات برای اجرای این مصوبه، تاکنون صنایع لبنی از این مصوبه تمکین نکرده اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی براین باور است؛ برای تامین نیاز فرآورده های لبنی جامعه شرایط باید به نحوی باشد تا تولید برای تولیدکنندگان شیرخام نیز مقرون به صرفه باشد، در غیر این صورت در درازمدت صنایع دچار چالش های جدی خواهند شد.

رکنی با بیان اینکه نیاز اولیه کارخانجات لبنی شیرخام است، گفت: با افزایش روند تولید شیرخام، صنایع نیز می توانند با تنوع محصولات کمی و کیفی استاندارد برای افزایش صادرات خود برنامه ریزی کنند.

به گفته رکنی، برای اجرای مصوبه سال گذشته نرخ شیرخام، انتظار می رود علاوه بر تعامل و همکاری صنایع لبنی، دستگاه های نظارتی نیز به طور جدی به این موضوع رسیدگی کنند.

 
/ 0 نظر / 21 بازدید