رتبه سوم تولید شیر

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین در گفت‌و‌گو با تسنیم: قزوین رتبه سوم تولید شیر در کشور را به خود اختصاص داد                       خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: براساس آمارهای بدست آمده استان قزوین رتبه سوم تولید شیر در کشور را به خود اختصاص داد.

نیازعلی ابراهیمی‌پاک در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین، با اشاره به ظرفیت بالای استان قزوین در تولید شیر اظهار داشت: استان قزوین در زمینه تولید شیر و فرآورده‌های لبنی از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است.

وی افزود: براساس آمارهای بدست آمده استان قزوین رتبه سوم تولید شیر در کشور را به خود اختصاص داد که کسب این رتبه نشان از فعالیت مطلوب دامداران وتولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی در استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه در زمینه افزایش میزان مصرف شیر در کشور و به ویژه استان قزوین فرهنگ‌سازی صوت بگیرد، تصریح کرد: در حال حاضر متوسط مصرف شیر در کشور برای هر نفرسالانه 110 کیلو بوده این در حالی است که متوسط مصرف شیر در جهان برای هر نفر سالانه 150 کیلو است.

ابراهیمی‌پاک افزود: با توجه به اینکه میزان مصرف شیر در کشور و استان قزوین پایین است باید در زمینه فرهنگ‌سازی افزایش میزان مصرف شیر در جامعه راهکارها و برنامه‌های ویژه‌ای صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: به منظور رونق اقتصادی و اشتغالزایی در استان، باید طرح‌ها و برنامه‌های افزایش تولید شیر و سایر فرآورده‌های لبنی در استان اجرا شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: دامداران و تولیدکنندگان شیر و فرآورده‌های لبنی باید با مدیران و مسئولان مربوط تعامل و مشارکت داشته و در زمینه نظارت‌های بازرسان همکاری‌های لازم را داشته باشند.

/ 1 نظر / 22 بازدید
همراه رایانه

همراه رایانه مرکز پاسخگویی مشکلات رایانه , اینترنت و موبایل ...... شبانه روزی شماره تماس : 9099070345 www.poshtyban.ir