تولید 3 تن محصول کشاورزی

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی اردبیل:
تولید 3 میلیون تُن محصولات کشاورزی برگ برنده اردبیل است

 

خبرگزاری فارس: تولید 3 میلیون تُن محصولات کشاورزی برگ برنده اردبیل است

به گزارش خبرگزاری فارساز اردبیل، اصغر پرتوی در نشست تخصصی فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج سازمان جهاد کشاورزی اردبیل اظهار کرد: تولیداتی که ما امروز در بخش‌های مختلف شاهد آن هستیم تولیداتی با کیفیت، مرغوبیت و مطلوبیت خاص برای این استان و شناساندن این ظرفیت‌ها در سطح بین‌المللی است که همه باید از این توان بهره بگیریم.

وی تصریح کرد: ما امروز بیش از هر زمان دیگر به تولید داخلی با کیفیت همراه با برجستگی‌های خاص در کیفیت و استانداردسازی مطلوب نیاز داریم تا در پیشبرد اهداف بتوانیم به وضعیت مناسب دست پیدا کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: در سفر ریاست جمهوری به استان اعتبارات قابل توجهی برای سدهای مرزی و پروژه‌های مهم اختصاص یافته و شاهد تحولی عظیم در این بخش هستیم.

پرتوی، حرکت کلی سازمان جهاد کشاورزی را مبتنی بر نام و شعار سال اعلام کرد و افزود: نامگذاری‌های سال‌های گذشته نیز نشانگر اهمیت مقوله اقتصاد در نظر رهبر معظم انقلاب است و باید برنامه‌ریزی‌ها و مهندسی جامعه کشاورزی را به سمت اقتصاد مقاومتی سوق یابد.

وی با اشاره به وجود 115 هزار بهره‌بردار کشاورزی در استان اردبیل، تأمین 100 درصد چغندر بذری و 80 درصد ذرت بذری کشور را مربوط به این استان دانست.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، احراز مقام اول کشور در مبارزه با آفات، رتبه‌های اول و گاه دوم در تولید سیب‌زمینی، رتبه اول تولید عدس، رتبه دوم پرورش گاومیش، رتبه پنجم تولید ذرت، رتبه سوم تولید عسل و رتبه هفتم تولید حبوبات را از توفیقات کشاورزان و بهره‌برداران این استان برشمرد.

وی با بیان اینکه تاکنون 450 هزار تن گندم و 21 هزار تن جو مازاد نیاز کشاورزان استان خریداری شده است، بیان کرد: میزان محصولات کشاورزی غیر دامی استان اردبیل بالای سه میلیون تن برآورد می‌شود.

این مسئول در پایان از افزایش سطح تولید محصول در پایاب سدهای استان در برنامه چهار ساله آینده خبر داد.

/ 0 نظر / 19 بازدید