بهره وری بدون هزینه

رییس سازمان ملی بهره‌وری در پاسخ به «افکارخبر»:
ارتقای بهره‌وری بدون هزینه نیست
رییس سازمان ملی بهره وری می گوید: «بهره‌وری در سطح ملی را نباید با ارتقای بهره‌وری فردی اشتباه کنید که هر کدام از ما بدون هزینه زیادی بتوانیم بهره‌وری خودمان را بالا ببریم.»
ارتقای بهره‌وری بدون هزینه نیست

گروه اقتصادی چندی است که دوباره قیمت نفت نزولی شده است و این موضوع به طور قطع باز هم احتمال کسری بودجه دولت را تشدید می‌کند. البته دولت بنا دارد که با سیاست‌هایی همچون افزایش درآمدهای مالیاتی، کاهش درآمدها را جبران کند. در این خصوص در ماه‌های گذشته شاهد بودیم که مالیات فشار زیادی را به برخی از کسبه و فعالان اقتصادی وارد کرد.

به گزارش افکارخبر، در این شرایط سوالی که مطرح می‌شود، این‌که چرا به جای جبران کسری بودجه با سیاست‌های همچون مالیات، با افزایش بهره‌وری و راندمان، رشد هزینه‌ها جبران نمی‌شود و به‌طور معمول راحت‌ترین راهکارها انتخاب می‌شود.
یکی از راه‌هایی که از طریق آن می‌توان هزینه‌ها را کاهش داد، ارتقای بهره‌وری است. این در حالی است که به نظر می‌رسد در این مدت هنوز اتفاق خاصی که قابل توجه باشد، نیفتاده است.

در این خصوص، رویا طباطبایی یزدی، رییس سازمان ملی بهره‌وری در پاسخ به «افکارخبر» چنین توضیح می‌دهد: «همه عزیزان فکر می‌کنند ارتقای بهره‌وری بدون هزینه است، این در حالی است که چنین تصوری اصلا درست نیست.»

وی می‌گوید: «در بسیاری از زمینه‌ها، عدم ارتقای بهره‌وری به‌دلیل نبود تکنولوژی مناسب و روز دنیا است، بنابراین ارتقای بهره‌وری هزینه‌بر است؛ این‌طور نیست که هزینه‌بر نباشد.»

رییس سازمان ملی بهره‌وری متذکر می‌شود: «دنیا هم این‌گونه عملکرد کرده و دانش‌بنیان شده است. به عبارتی، برای کارآفرینی ارزش قایل شده‌اند و برای این‌که محیط کسب‌وکار بهتر شود، تلاش کرده‌اند. همچنین دنیا برای این‌که قوانین و مقررات اصلاح شود، کار کرده است.»

طباطبایی با بیان این‌که ارتقای بهره‌وری به هیچ‌عنوان بدون هزینه نیست، می‌افزاید: «بهره‌وری در سطح ملی را نباید با ارتقای بهره‌وری فردی اشتباه کنید که هر کدام از ما بدون هزینه زیادی بتوانیم بهره‌وری خودمان را بالا ببریم.»

/ 0 نظر / 21 بازدید