محدودیت اشتغال


استاندار اردبیل:

ظرفیت اشتغال دولتی محدود است


استاندار اردبیل گفت: ظرفیت اشتغال دولتی محدود است و باید جوانان با بهره گیری از پتانسیل فضای مجازی و در بخش خدمات به دنبال  اشتغال باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اردبیل، مجید خدابخش در آیین اختتامیه اردوی آموزشی- تشکیلاتی دختران آفتاب در مجتمع فدک اردبیل اظهار کرد: در دنیای امروز زمینه و بستر اشتغال را بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری‌های انجام‌ شده فراهم می‌آورد تا برای دانش‌آموزان و دانشجویانی که در حال تحصیل هستند، زمینه اشتغال پایدار و مولد مهیا شود.
وی افزود: در کشور آمریکا حدودا یک درصد درآمد مردم از بخش کشاورزی، 22 درصد از صنعت و بیش از 70 درصد از پسماند است ولی این مسئله در کشور ما و استان اردبیل مورد غفلت واقع شده است.
خدابخش یادآور شد: اگر می‌خواهیم دانش‌‌آموزان امروز دغدغه کار نداشته باشند، باید به سرعت فضای اشتغال را در حوزه خدمات افزایش دهیم، چراکه در عصر نرم‌افزار بهتر از هر زمان دیگر می‌توانیم از فکر  خود برای ایجاد اشتغال مولد استفاده کنیم.
 وی با بیان اینکه صاحبان شبکه‌های مجازی با فکر و اندیشه بارور خود به درآمدزایی کلان دست یافته‌اند، تصریح کرد: با فضای مجازی و شبکه‌های اینترنتی و خرید و فروش مجازی و حراجی‌های کالاها و سایر نیازمندی‌های مردم می‌توان زمینه اشتغال آبرومند و درآمد سالم را فراهم کرد که نمونه آن را در قالب شرکت‌ها و مکان‌های مختلف شاهد هستیم.
استاندار اردبیل از دختران دانش‌آموز به عنوان نسل آینده خواست  بیشتر همت خود را در ورود به فضای مجازی و خدماتی و اشتغال در این قالب بگذارنند، چراکه در فضای حقیقی، اشتغال  محدود و در وضعیت کم‌ظرفیتی قرار دارد.
خدابخش با اشاره به مباحث اخلاقی و تربیتی ادامه داد: دختران امروز باید در حوزه آموزش و تربیت و یادگیری مهارت‌های زندگی برای ورود به یک زندگی شایسته تلاشی جدی انجام دهند، چراکه در دوره نوجوانی هم فضای خوبی برای ارتباط گیری با خداوند متعال و پاک و طاهر نگهداشتن قلب‌ها وجود دارد و هم می‌توان از این قلب های پاک در تربیت نسل آینده استفاده کرد.
وی در پایان سخنان خود از قرآن و سیره اهل بیت (ع) به عنوان شفای بیماری‌های جمعی و فردی یاد کرد و گفت: ما اگر به این کتاب آسمانی رجوع کنیم و از سیره اهل بیت (ع) صیانت داشته باشیم، قطعا در مسیر زندگی  موفق خواهیم بود.

/ 0 نظر / 16 بازدید