جلوگیری از ورود دام زنده به کشور

وزیر جهاد کشاورزی:

دولت از ورود دام زنده به کشور جلوگیری می کند


وزیر جهاد کشاورزی:با همکاری وزارت کشور و نیروی انتظامی توافق شد با نظارت سازمان دامپزشکی دام ها در همان نوار مرزی سیستان و بلوچستان کشتار شوند

 

وزیر جهاد کشاورزی گفت: دولت به شدت از ورود دام زنده به داخل کشور جلوگیری می کند.به گزارش واحد مرکزی خبر،محمود حجتی با اشاره به پیامدهای ورود دام زنده به ویژه بروز بیماری تب برفکی به خبرنگار ما گفت: ورود دام زنده به عمق کشور باعث بروز برخی بیماری ها از جمله تب برفکی در بین عده ای از دامداری ها شده بود که همین امر آسیب زیادی به واحدهای تولیدی وارد کرد.

وی افزود: با همکاری وزارت کشور و نیروی انتظامی توافق شد با نظارت سازمان دامپزشکی دام ها در همان نوار مرزی سیستان و بلوچستان کشتار شوند و دام زنده به هیچ وجه وارد کشور نشود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: از زمان اجرای این توافقات تا حدود زیادی در زمینه مقابله با ورود دام های بیمار و نیز شیوع بیماری آنها موفق بوده ایم.

حجتی افزود: افرادی که در زمینه تجارت دام فعالیت می کنند باید بدانند منفعت خود و کشورشان منوط به این است که دام را به صورت کشتار شده وارد استان های مرکزی کنند.

وی گفت: این افراد می توانند پس از کشتار دام های زنده در مرز ، آنها را بسته بندی و با ماشین های یخچال دار وارد کشور کنند.

وزیر جهادکشاورزی افزود: سازمان دامپزشکی در مرز های کشور به ویژه مرزهای پاکستان مسقر است و کشتار دام های وارداتی زنده زیر نظر این سازمان صورت می گیرد تا امنیت و سلامت غذایی نیز تایید شود.

منبع : سایت وزارت جهادکشاورزی

/ 0 نظر / 3 بازدید