گندم

سالانه 9 میلیون تن گندم در کشور مصرف می شود  معاون وزیر جهادکشاورزی و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران گفت: سالانه 9 میلیون تن گندم در کشور مصرف می شود.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا ، علی قنبری روز دوشنبه در بازدید از مراکز خرید گندم در اردبیل افزود: پیش بینی می شود که امسال بیش از هشت میلیون تن گندم از کشاورزان کشور خرید اری شود .

وی اضافه کرد: با توجه به حجم گندم خریداری شده با صرف هزینه بیش از 92هزار میلیارد ریال ، امسال کمترین رقم واردات گندم یعنی رقمی معادل یک و نیم میلیون تن خواهیم داشت.

وی با اشاره به ضرورت مصرف درست گندم و آرد در کشور بیان کرد: مصرف سرانه آرد در کشور ماهانه هشت الی 9 کیلوگرم است که متاسفانه از این میزان 15 درصد دچار ضایعات می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی استان اردبیل، قنبری با اشاره به خرید 416 هزار تن گندم از کشاورزان استان اردبیل از ادامه خرید گندم در این استان خبر داد و افزود: کیفیت گندم تولید شده در این استان از مرغوب ترین گندم تولید شده در کشور است.

به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی ، تاکنون سه هزار و 620 میلیارد ریال به حساب کشاورزان واریزشده مابقی نیز دراولین فرصت به حساب کشاورزان واریزخواهد شد.

/ 0 نظر / 16 بازدید